Akcesoria do montażu tarasu – co jest niezbędne

Montaż tarasu to inwestycja, która może znacząco poprawić funkcjonalność i estetykę naszej przestrzeni życiowej. Odpowiednio zaprojektowany i wykonany taras może stać się ulubionym miejscem relaksu i spotkań na świeżym powietrzu. Jednak aby uzyskać trwałą i estetyczną konstrukcję, niezbędne są odpowiednie akcesoria. W tym artykule przedstawiamy listę najważniejszych akcesoriów do montażu tarasu.

Legary

Wybór odpowiedniego legara jest bardzo ważne. To ten element będzie bezpośrednio podtrzymywał taras. Na rynku dostępne jest wiele rozwiązań jednak spośród wszystkich dostępnych legary aluminiowe to najlepsze rozwiązanie. Aluminium jako podstawa tarasu to spokojna przyszłość twojego tarasu. Jako że aluminium jest wysoce odporny na warunki atmosferyczne, nie rdzewieje, nie gnije i nie odkształca się pozwoli by twój taras wyglądał rewelacyjnie w tej samej formie przez wiele lat.

Wsporniki i klipsy

Wsporniki i klipsy to kluczowe elementy konstrukcyjne tarasu. Wsporniki umożliwiają szybkie wypoziomowanie podkonstrukcji tarasu bez konieczności wylewek betonowych, zapewniając równomierne rozłożenie obciążenia. Klipsy natomiast służą do mocowania desek do tarasu. Istotne jest by klipsy były wysokiej jakości i zapewniały niezbędną dylatacje dla desek. Jest to konieczne dla pracy desek tarasowych które pod wpływem temperatury nieco zmieniają swój kształt. Ważne jest, aby wybierać wysokiej jakości wsporniki  tarasowe i klipsy, które będą odporne na korozję i zapewnią trwałość konstrukcji.

Deski tarasowe

Wybór odpowiednich desek tarasowych ma ogromne znaczenie dla ostatecznego efektu wizualnego tarasu. Deski powinny być wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy promieniowanie UV. Popularne rodzaje desek to kompozyt drewna czyli tzw. deski WPC, drewno egzotyczne czy modrzew syberyjski. Każdy z tych materiałów ma swoje unikalne cechy i wymagań dotyczących konserwacji, dlatego warto dokładnie zapoznać się z ich właściwościami przed podjęciem decyzji.

Systemy montażowe

Aby taras był nie tylko estetyczny, ale także trwały i łatwy w montażu, warto zainwestować w odpowiednie systemy montażowe. Istnieje wiele rozwiązań dostępnych na rynku, takich jak ukryte klipsy mocujące, które pozwalają na niewidoczne mocowanie desek tarasowych, co dodatkowo podnosi walory estetyczne tarasu. Systemy montażowe ułatwiają także proces montażu, skracając czas i eliminując konieczność stosowania widocznych elementów mocujących.

Ochrona i konserwacja

Ostatnim, ale niezwykle istotnym elementem są produkty służące do ochrony i konserwacji tarasu. Impregnaty, oleje, lakiery i bejce pomagają zabezpieczyć drewno przed działaniem czynników atmosferycznych oraz nadają mu estetyczny wygląd. Regularne konserwowanie tarasu pozwoli utrzymać go w doskonałej kondycji przez wiele lat. Jednym z wiodących producentów tego typu produktów jest firma Remmers.

Montaż tarasu to proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania i zastosowania właściwych akcesoriów. Podkłady regulacyjne, wsporniki, deski tarasowe, systemy montażowe oraz produkty do ochrony i konserwacji to niezbędne elementy, które zapewnią trwałość, stabilność i estetykę tarasu. Wybierając akcesoria do montażu tarasu, warto postawić na wysoką jakość i solidność, aby cieszyć się pięknym i funkcjonalnym tarasem przez wiele lat.