Akcesoria montażowe do legarów, desek tarasowych i płyt tarasowych to elementy, które umożliwiają solidne i trwałe mocowanie tych elementów. Wśród tych akcesoriów można wymienić kątowniki, klipsy, łączniki, podkładki samopoziomujące, podkładki pod legar oraz uchwyty.

Kątowniki to elementy, które pozwalają na połączenie dwóch legarów pod kątem prostym. Służą one do tworzenia różnych kształtów tarasu oraz zabezpieczenia jego krawędzi.

Klipsy to elementy, które pozwalają na mocowanie desek tarasowych do legarów. Są one dostępne w wersji startowej oraz dwóch wersjach montażowych PICLIP oraz PICLIP PRO. Oba klipsy można stosować do wszystkich desek tarasowych z wpustem bocznym. Dla zapewnienia prawidłowego montażu zapewniają one automatyczną dylatacje 6 mm. Dylatacja pozwala na prace deski która pod wpływem temperatury minimalnie może zmienić swój rozmiar. Klips pozwala na stabilne mocowanie do legara, ale również pozwoli na wymontowanie deski z dowolnego miejsca na tarasie bez potrzeby dekonstrukcji całości jak w przypadku innych klipsów dostępnych na rynku.

Łączniki to elementy, które pozwalają na połączenie dwóch legarów w jednym punkcie. Służą one do tworzenia trwałych połączeń, które zabezpieczają taras przed przesuwaniem się.

Podkładki samopoziomujące to elementy pozwalające wypoziomować taras i zapewnić swobodną cyrkulacje w miejscach gdzie nie możemy zastosować wsporników, m.in. Balkony z niskim progiem lub ramą okienną. Dostępne są w wielu rozmiarach by dostosować do potrzeb. Służą one do wyrównywania nierówności oraz zabezpieczenia tarasu przed odkształceniami.

Podkładki pod legar pozwalają na odizolowanie legarów drewnianych od wody. Dzięki zastosowaniu podkładki legary drewniane są trwalsze.

Uchwyty to elementy pozwalające wykonać zabudowę boczną tarasu z płyty ceramicznej bez konieczności klejenia oraz murowania. To elementy nie korodujące oraz wytrzymałe na warunki atmosferyczne.