Tarasy
i podłogi

terminowość

dotrzymujemy umówionych terminów dostaw i montażu

wysoka jakość

najwyższa jakość oferowanych produktów gwarantuje ich niezawodność przez wiele lat

pomoc specjalisty

rzetelnie doradzimy i pomożemy w wyborze odpowiedniego produktu

Jesteśmy zespołem specjalistów w branży tarasów oraz podłóg drewnianych. Od kilkunastu lat specjalizujemy się w sprzedaży i montażu tarasów drewnianych i kompozytowych oraz podłóg drewnianych.

Naszym Klientom oferujemy bogatą ofertę najlepszych na rynku polskich producentów desek tarasowych kompozytowych, drewnianych oraz podłóg .

W naszej ofercie posiadamy również szeroki asortyment do montażu i konserwacji sprzedawanych produktów.

Tarasy
drewniane

Taras przy domu pozwala na kontakt z przyrodą i wypoczynek. Doskonale komponują się z elementami wykończenia domu i roślinami w ogrodzie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że od wiosny do jesieni taras staje się centrum naszego życia domowego, miejscem spędzania wolnego czasu, relaksu oraz regeneracji sił w bliskim otoczeniu przyrody to od razu zdecydujemy się na budowę takiego tarasu drewnianego lub z desek kompozytowych.

Tarasy
kompozytowe

Taras przy domu pozwala na kontakt z przyrodą i wypoczynek. Doskonale komponują się z elementami wykończenia domu i roślinami w ogrodzie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że od wiosny do jesieni taras staje się centrum naszego życia domowego, miejscem spędzania wolnego czasu, relaksu oraz regeneracji sił w bliskim otoczeniu przyrody to od razu zdecydujemy się na budowę takiego tarasu drewnianego lub z desek kompozytowych.

Najczęstsze pytania naszych klientów

To pytanie jest najczęściej zadawane przed rozpoczęciem budowy tarasu. Deski kompozytowe oraz drewniane to najpopularniejsze pokrycie tarasu ostatniej dekady.

Jest wiele zwolenników obu materiałów – tyle ile głosów, tyle opinii na temat obu produktów.

Jednak by można było wybrać racjonalnie, chcielibyśmy przedstawić cechy obu produktów.

Drewno jest naturalnym materiałem, jaki bazuje na niepowtarzalnym charakterze i wyjątkowym usłojeniu. Deski tego typu suszone są w komorze oraz heblowane w taki sposób, aby ich powierzchnia pozostała gładka, lub stała się ryflowana. Kompozyt z kolei stanowi połączenie drewna i HDP lub PCV, co zależne jest od danego producenta. Natomiast deski tarasowe z materiału PCV odznaczają się większą trwałością. Najczęściej są drobno lub grubo ryflowane oraz w deseniu drewna, które przypominają usłojenie deski drewnianej. Naturalne materiały wymagają systematycznego olejowania i impregnacji, które trzeba wykonywać przynajmniej raz w roku. Jako materiał naturalny jest on bardziej wymagający niż kompozyt, który nie wymaga olejowania czy konserwacji. W obu przypadkach trzeba pamiętać o podstawowym czyszczeniu jakim jest zamiatanie. W momencie ubrudzenia należy wyczyścić, by ewentualny tłuszcz nie spowodował większych szkód.

Trzeba mieć na uwadze częste oczyszczanie, aby produkty biologiczne nie zalegały na powierzchni desek. Kompozytowy taras bez problemu można umyć za pomocą myjki ciśnieniowej.

Drewniane deski tarasowe raczej łatwiej jest doczyścić. Do tego celu można wykorzystać papier ścierny, a następnie nałożyć olej na powierzchnię. To samo wiąże się z małymi zarysowaniami czy uszkodzeniami. Deska kompozytowa z kolei odznacza się bardzo długą żywotnością. Jest wykonana w pewnej części z tworzywa sztucznego, dlatego bardzo wolno ulega rozkładowi.

Oba produkty w zależności od pożądanego efektu są produktami dobrej jakości, wybór zależy od upodobań estetycznych.

Taras i balkon to miejsca szczególnie narażone na warunki atmosferyczne. Podstawą trwałości tarasu jest jego wykonanie. Ważne by każdy taras miał wentylacje, która umożliwi odpływ wody opadowej spod tarasu oraz pozwoli na osuszanie podłoża. Zapobiegnie to zgniliźnie i próchnieniu spodniej warstwy tarasu. Ważne by konstrukcja tarasu była również odporna na wpływ wody i warunków atmosferycznych, dlatego zalecamy podkonstrukcje na legarach aluminiowych i wspornikach regulowanych.

W zależności od pokrycia taras wymaga innego rodzaju pielęgnacji. W przypadku tarasu z deski kompozytowej pielęgnacja jest łatwiejsza niż w przypadku drewna.

W obu przypadkach tarasy należy zamiatać i usuwać liście oraz inne naloty roślinne.

Deski kompozytowe należy czyścić myjką ciśnieniową, by deska była czysta i dłużej dobrze się prezentowała. W przypadku większych zanieczyszczeń można użyć delikatnego detergentu. rozcieńczonego wodą. Co kilka lat sugerowane jest nałożenie oleju, który jest dedykowany do desek WPC (zalecany przez nas: olej Remmers do desek WPC ożywiający kolor).

Tak jak w przypadku tarasów kompozytowych, podstawą w pielęgnacji tarasów drewnianych, jest sprzątanie i czyszczenie zabrudzeń. Jednak jako naturalny surowiec dodatkowo wymaga corocznej konserwacji. W zależności od gatunku drewna konserwacja będzie wyglądała inaczej. Warto pamiętać, by produkty wykorzystane do tego procesu były wysokiej jakości. Konserwacja tarasu drewnianego pozwala nam odświeżyć wygląd i ubarwienie desek.

W przypadku tarasów nie zadaszonych mamy szeroki wybór wykończeń. Możemy zbudować go z deski drewnianej, kompozytowej jak również z płyt gresowych. Warto pamiętać, że w przypadku tarasu drewnianego, pielęgnacja będzie bardziej wymagająca, ponieważ zaleca się konserwację przynajmniej raz w roku. Natomiast w przypadku deski kompozytowej czy płyt gresowych będzie to rozwiązanie wymagające od nas mniej wysiłku. Jeśli mamy taras nie zadaszony warto zwrócić również uwagę na to z czego wykonana jest pokonstrukcja. Materiał, z którego zostaje wykonany musi być trwały i odporny na warunki atmosferyczne. (Zalecana przez nas konstrukcja aluminiowa SystemPeter PICLIP).

Deska kompozytowa jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku balkonu.

Ociepla wygląd miejsca relaksu oraz stanowi przyjemne podłoże. Na rynku polskim i w naszej ofercie mamy najwyższej jakości produkty przeznaczone na balkon. W zależności od upodobań każdy znajdzie coś dla siebie. Deski kompozytowe ryflowane lub z powłoką PVC, która strukturą przypomina słoje drewna. W każdym przypadku kompozyt występuje w szerokiej kolorystyce, od ciepłych beży po chłodne odcienie czerni.

wieloletnie doświadczenie
0 +
wykwalifikowana kadra
0 +
sprzedanej deski
0 tys./mb